52 39 740 33

52 39 674 87

Szczepienia przeciwko meningokokom


Co to są meningokoki?


Meningokok jest chorobotwórczą bakterią wywołującą między innymi ciężkie zakażenia inwazyjne, takie jak: zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i sepsa (posocznica).


W przypadku zachorowania kluczowe jest natychmiastowe rozpoczęcie leczenia, jednak pierwsze objawy choroby są zwykle mało charakterystyczne, podobne do objawów np. przeziębienia, co może opóźnić postawienie prawidłowej diagnozy.


Kto może zachorować?


Na inwazyjną chorobę meningokokową może zachorować każdy, jednak najbardziej narażone są niemowlęta i małe dzieci (do 4.-5. roku życia) oraz młodzi ludzie (między 15. a 24. rokiem życia).

SPRAWDŹ OBJAWY CHOROBY


Pamiętaj, że inwazyjna choroba meningokokowa może rozpocząć się jak zwykła infekcja!


Gdy zauważysz wysypkę u twojego dziecka wykonaj bardzo prosty test szklankowy

Sprawdź jak go wykonać w kilka sekund: TEST SZKLANKOWY


Zwykła szklanka może pomóc uratować życie Twojego dziecka.


Jak zapobiec meningokokom?


Najlepszą, dostępną profilaktyką są szczepienia.
W naszym Centrum Medycznym możesz wykonać serię szczepień przeciwko meningokokom, w tym także tym z grupy B (szczepionka Bexsero).

Zadzwoń i zapytaj o szczepienia tel. 52 397 40 33


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA www.wyprzedzmeningokoki.pl

Promedica Sp. z o.o. otrzymała pomoc z Unii Europejskiej współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach realizacji projektu: „Aktywacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie chojnickim (I) i (II)” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020"

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Zamknij