Zaznacz stronę

Testy alergologiczne

Diagnostyka

Testy alergologiczne 

Testy Na Nietolerancję Pokarmową dowiedz się więcej 

W Centrum Medycznym GEMINI wykonać można szereg wieloparametrowych testów alergologicznych. Zbadanie na co jesteśmy uczuleni jest kluczowe do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Nie tylko pozwala to nam na lepszy komfort życia, bez cierpienia na sezonowe alergie, ale w wielu przypadkach może być wiedzą ratującą nam życie, jak np. przy uczuleniu na jad pszczół i os. Złą wiadomością jest to, że istnieje aż kilkadziesiąt tysięcy alergenów. Dobrą, że większość z nich jesteście Państwo w stanie wykryć korzystając z usług naszego Laboratorium.  

Alergen to normalnie nieszkodliwa dla zdrowych osób substancja, którą układ odpornościowy alergika błędnie uznaje za wroga. W konsekwencji u osoby uczulonej pojawiają się objawy chorobowe. Podziału alergenów dokonano na podstawie tego, w jaki sposób dochodzi do kontaktu z nimi. Stąd wyróżniamy nastepujące alergie:

 

ALERGIE WZIEWNE

znajdujące się w powietrzu i dostające się do organizmu drogami oddechowymi. Są to np. alergeny pyłku traw, zbóż, drzew i chwastów, zwierząt domowych, roztoczy kurzu domowego czy grzybów pleśniowych

ALERGIE KONTAKTOWE

powodujące wypryski na skórze (pokrzywka). Alergia skórna może pojawić się np. po kontakcie skóry z metalami – niklem, chromem, kobaltem, oraz konserwantami czy nawet substancjami zapachowymi

ALERGIE POKARMOWE

kiedy reakcja na ten typ alergenów występuje po ich zjedzeniu (choćby śladowej ilość). Alergie pokarmowe najczęściej wywoływane są przez: mleko, pszenicę, jajka, ryby, skorupiaki i inne owoce morza, soję, orzeszki ziemne oraz inne orzechy

ALERGIE NA JAD OWADÓW

w naszym kraju najczęściej i najpoważniej alergizują jady owadów błonkoskrzydłych – pszczół, os, szerszeni i trzmieli

ALERGIE NA LEKI

np. penicylinę

Reakcję organizmu na wszystkie te alergeny możecie Państwo zbadać zlecając testy alergologiczne w naszej Przychodni. 

Zapraszamy do wykonania TESTÓW ALERGOLOGICZNYCH I PANELI MOLEKULARNYCH ALERGII

 

Testy POLLYCHECK

Polycheck® to nowoczesny system do oznaczania przeciwciał w surowicy krwi pacjentów, służący do diagnozowania chorób alergicznych oraz autoimmunizacyjnych.

Producentem testów Polycheck® jest niemiecka firma BIOCHECK.

W trosce o dobrą jakość testów producent zastosował w nich wysoce specyficzne przeciwciała monoklonalne, 5 kontroli jakości wykonania oraz indywidualną krzywą kalibracyjną do każdego testu. Polycheck® jest testem ilościowym, wieloparametrowym. W ofercie znajdują się panele alergologiczne (21 rodzajów) oraz autoimmunologiczne (7 rodzajów).

Polycheck® to badanie, które można bezpiecznie wykonać dzieciom, dorosłym oraz osobom starszym. Nie wymaga specjalnego przygotowania, tj. odstawienia leków czy bycia na czczo. Wystarczy niewielka ilość krwi, żeby jednorazowo ocenić nawet 30 alergenów albo 18 przeciwciał. Do odczytywania testów, generowania oraz archiwizacji wyników służy specjalny program Biocheck Image Software. Wynik podawany jest ilościowo, a każdy alergen lub przeciwciało ocenione jest indywidualnie. W ofercie testów Polycheck znajdują się również panele alergologiczne do diagnostyki zwierząt domowych: psa, kota i konia.

Polycheck®

  • to nowoczesne testy do oznaczania przeciwciał w surowicy krwi, służący do diagnozowania chorób alergicznych,
  • to testy ilościowe co oznacza, że wyniki są dokładne, wiarygodne i rzetelne – uwzględniają warunki w jakich został wykonany test oraz indywidualne cechy surowicy pacjenta.

Badanie jest bezpieczne i można je wykonać:

dzieciom
osobom dorosłym
kobietom w ciąży
pacjentom ze zmianami skórnymi

Do badania:

wystarczy pobrać 2-3 ml krwi
nie trzeba odstawiać leków przeciwalergicznych

TEST FABER

FABER® to system najnowszej generacji do diagnostyki molekularnej alergii. W jego skład wchodzą:

  • test in vitro oznaczający swoiste immunoglobuliny E (sIgE) w surowicy krwi;
  • dostęp do platformy CDRS, na której można przeglądać swój wynik online.

Test III generacji FABER® został wykonany w oparciu o technologię nanocząsteczek, na których prezentowane są alergeny. Powstał w wyniku połączenia wiedzy ekspertów z dziedzin: diagnostyki multiparametrowej, biochemii białek, technologii informatycznej i diagnozy klinicznej.

FABER® oznacza przeciwciała E wobec 244 alergenów 
– 122 ekstraktów i 122 molekuł – ze 123 źródeł alergenowych.

 

Rejestracja

TESTY ALERGOLOGICZNE

W naszym laboratorium wykonujemy szeroki zakres testów alergologicznych z krwi. Testy te można wykonać niezależnie od wieku, podczas gdy testy skórne wykonuje się zazwyczaj dopiero od 4 roku życia. 

Poniżej znajdą Państwo pełną listę wykonywanych w naszym Laboratorium testów alergologicznych wraz z CENNIKIEM.

Kontakt telefoniczny: 52 39 740 33

Adres i dane kontaktowe

Centrum Medyczne Gemini

ul. Młodzieżowa 35,
89-600 CHOJNICE

Telefony

52 39 740 33
52 39 674 87

EMAIL

rejestracjagemini@
promedchojnice.pl

Mapy Google

Przejdź do wyznaczania trasy dojazdu

Prawa pacjenta

Sprawdź swoje prawa

Polityka prywatności

Przeczytaj Klauzulę Informacyjną

Rejestracja online

Zarejestruj się