Zaznacz stronę

Podologia Medyczna

logo_podologia_medyczna_a6

Podologia medyczna 

PODOLOG – Podolog jest specjalistą z zakresu leczenia chorób stóp. W naszej placówce podolog jest specjalistą ściśle współpracującym z zespołem lekarzy i pielęgniarek Poradni Leczenia Ran Przewlekłych.

Praca podologa jest nieodzownym uzupełnieniem procesu leczenia ran przewlekłych w związku ze stopą cukrzycową, owrzodzeniem podudzi, problemów dermatologicznych. Dlatego świadczenia , które realizuje nasz podolog określamy mianem Podologia Medyczna.

Do podologa powinni zgłaszać się chorzy cierpiący na takie schorzenia jak: wrastające paznokcie, grzybica stóp, haluksy, odciski i inne problemy stóp. Oprócz leczenia wyżej wymienionych schorzeń, nasz podolog przeprowadzi wywiad z pacjentem dotyczący pielęgnacji stóp i pomoże wyeliminować błędy popełniane podczas dbania o stopy.

W obszarze działań podologa znajduje się leczenie poważnych chorób, takich jak stopa cukrzycowa (powikłanie po cukrzycy objawiające się niedostatecznym ukrwieniem stóp, zmniejszającym wrażliwość bólową i spowalniającym gojenie się ran i owrzodzeń), a także mniej poważnych dolegliwości, jakimi są na przykład wrastający paznokieć (wrastanie wewnętrznej krawędzi paznokcia w skórę) czy grzybica stóp (występowanie na stopach czerwonych plam lub pęcherzyków, którym towarzyszy swędzenie lub pieczenie).

Oprócz leczenia wyżej wymienionych schorzeń podolog zajmuje się także wykonywaniem masażu stóp czy opatrunku na stopach, doborem odpowiedniej ortezy, a nawet profesjonalnym obcinaniem paznokci. Do podologa można udać się także w celu uzyskania profesjonalnej porady dotyczącej pielęgnacji stóp i profilaktyki leczenia chorób z nim związanych.

Rejestracja

Podologia medyczna

Agnieszka Orpiszewska – fizjoterapeuta, podolog.

Wizyty stacjonarne, w Centrum Medycznym „Gemini” oraz wizyty domowe po uprzedniej rejestracji

TEL. 52 397 40 33
Tel. kom. 502 940 029

Adres i dane kontaktowe

Centrum Medyczne Gemini

ul. Młodzieżowa 35,
89-600 CHOJNICE

Telefony

52 39 740 33
52 39 674 87

EMAIL

rejestracjagemini@
promedchojnice.pl

Mapy Google

Przejdź do wyznaczania trasy dojazdu

Prawa pacjenta

Sprawdź swoje prawa

Polityka prywatności

Przeczytaj Klauzulę Informacyjną

Rejestracja online

Zarejestruj się