Select Page

Przed szczepieniem na Covid -19 przy istniejących wątpliwościach, upewnij się czy nie masz alergii na jady owadów, niektóre pokarmy, pyłki. 
Jeżeli jesteś alergikiem, sprawdź, czy Twoja alergia jest wyciszona. 

Zapraszamy do wykonywania profesjonalnych Testów Alergicznych, dzięki którym wykryjesz alergie na jady owadów, alergie wziewne i pokarmowe oraz inne. Dzięki testom   alergicznym upewnisz się, że Twoja alergia jest wyciszona i nie stanowi przeciwskazania do szczepienia przeciwko Covid-19.

W naszej ofercie znajdziesz bogatą ofertę paneli Alergologicznych  i paneli Molekularnych alergii.

Zapoznaj się z naszą ofertą i umów się na badanie już dzisiaj ! Zadzwoń 795 269 853 lub 52 39 740 33 

 

Źródło: Puls Medycyny https://pulsmedycyny.pl/covid-19-czy-alergicy-moga-sie-szczepic-przeciwko-sars-cov-2-1105915?smclient=132ec698-848a-11e6-874d-0cc47a1256ac&utm_source=salesmanago&utm_medium=email&utm_campaign=default COVID-19: czy alergicy mogą się szczepić przeciwko SARS-CoV-2?

Co mówią specjaliści ? 

„Uczulenie, np. na jad owadów, lateks, pokarmy czy pyłki, nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia przeciwko SARS-CoV-2. Natomiast ważne jest, by w momencie szczepienia alergia była wyciszona” – mówi prof. Andrzej Fal, który gościł w programie „COVID-19: komentarz eksperta”. 

Zdaniem specjalisty nie należy bać się także wstrząsu anafilaktycznego po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19, gdyż ryzyko, że dojdzie do takich powikłań, jest znikome.

Specjalista podkreśla, że inne alergie, np. na jad owadów, lateks, pokarmowe czy pyłki, nie są przeciwwskazaniem do szczepienia. „Natomiast ważne jest, by w momencie szczepienia alergia była wyciszona. Przykładowo: jeżeli jesteśmy uczuleni na jad os, a dwa dni temu owad nas użądlił i mamy spuchniętą rękę, to powinniśmy odczekać, aż obrzęk ustąpi. Kolejna kwestia, która nie była szeroko dyskutowana, ale uważam że jest istotna, to szczepienie alergików w okresie ekspozycji na alergen. Np. gdy ktoś jest uczulony na pyłki traw i w maju ma szczyt objawów, dokucza mu katar, zapalenie spojówek, to również nie jest okres, w którym ta osoba powinna być szczepiona” – zauważa ekspert.

Źródło: Puls Medycyny

OBEJRZYJ WYWIAD Z EKSPERTEM

 

Centrum Medyczne Gemini

ul. Młodzieżowa 35,
89-600 CHOJNICE

Telefony

52 39 740 33
52 39 674 87

EMAIL

rejestracjagemini@ promedchojnice.pl